نشريه

آثار - منابع

عضويت

ارتباط با ما

جستجو

  • اميرالمومنين(عليه السلام): «فضيلت وبرتري عمل به اخلاصي است که در آن است.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «مومن سه نشانه دارد : راستي ،يقين و آرزوي کوتاه »
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «هر کس که سخن خدا را راهنماي خود بگيرد ، به استوارترين راه ها هدايت مي شود نهج البلاغه خطبه 147»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « اگر خلوص داشته باشي به رستگاري مي رسي.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « هر چيزي نيازمند عقل است و عقل نياز به ادب دارد.»

عربستان رکن آبادي را به اسرائيل تحويل داد


رسانه هاي ايراني خبرهايي منتشر کرده اند که نشان مي دهد "غضنفر رکن آبادي"، ديپلمات و سفي سابق ايران در لبنان همچنان زنده بوده و عربستان وي را پس از فاجعه منا که در آن نزديک به 8 هزار نفر که 500 تن از آنها از حجاج ايراني بودند، به اسرائيل تحويل داده است.

اين پايگاه خبري با اشاره به اينکه 36 تن از حجاج ايراني همچنان در بين مفقودين هستند، نوشت: "حسن قشقاوي"، معاون کنسولي، پارلماني و امور ايرانيان و همچنين "حسين امير عبداللهيان"، معاون عربي آفريقاي وزير امور خارجه ايران پيش از اين تاکيد کردند که شاهدان "غضنفر رکن آبادي" را زنده و در سلامت سوار بر يک آمبولانس مشاهده کرده اند.

پانوراما الشرق الاوسط مي نويسد: عربستان سعودي در آغاز منکر ورود "رکن آبادي" به اين کشور شد و شبکه العربيه نيز مدعي شد که سفير سابق ايران در لبنان با اسم مستعار وارد خاک عربستان شده است اما پس از اين اقدام ايران تصوير گذرنامه "غضنفر رکن آبادي" را منتشر کرد.

اين پايگاه مي افزايد: تلويزيون ايران فيلمي را پخش کرد که نشان دهنده سخنراني "رکن آبادي" در ميان جمع زيادي از حجاج ايراني در صحراي عرفه است.

پانوراما با اشاره به اينکه عربستان همچنان از سخن گفتن در خصوص سرنوشت رکن آبادي سر باز مي زند و اين امکان را مي دهد که وي در ميان 36 فرد مفقود شده و يا 1400 جسدي باشد که هويت آنها هنوز مشخص نيست مي افزايد: اما ايراني ها روايت سعودي را در اين باره قبول ندارند و بر اطمينان از اجساد مفقود شده اين کشور از طريق نمونه گيري از "دي ان اي" آنها اصرار دارد.

اين پايگاه خبري مي نويسد: "غضنفر رکن آبادي" شخصيتي انقلابي است که اسرائيلي ها به خاطر حضورش در لبنان به عنوان سفير ايران در بيروت وي را به خوبي مي شناسند؛ وي نوامبر سال 2013 هدف حمله جماعت عبدالله عزام به سرکردگي تروريست سعودي "ماجد الماجد" قرار گرفت؛ عربستان به طور محرمانه ماجد الماجد را در بيمارستاني در بيروت کشت و جسدش را به رياض منتقل کرد.

پانورا الشرق الاسط مي افزايد: مهم ترين اظهار نظر اسرائيلي ها پس از گذشت چند روز از فاجعه منا اين بود که اسرائيل يک صيد ايراني گرانبها را به دست آورده است.

اين پايگاه با اشاره به اينکه پايگاه هاي خبري ايراني به نقل از "مرتضي آقا تهراني" نماينده مجلس اين کشور نوشتند که امروز خبري به دست ما رسيد که نشان مي دهد رکن آبادي زنده و در دست رژيم صهيونيستي است مي افزايد: ايران از طريق عمان پيامي به حکام سعودي فرستاده که در آن تاکيد داشته که رکن آبادي را زنده مي خواهيم.

پانوراما الشرق الاوسط در پايان مي نويسد: طرح خصمانه سعودي نشان از هماهنگي و همکاري مشترک اين رژيم با صهيونيست ها دارد.2012-2004 @ حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم محفوظ است