نشريه

آثار - منابع

عضويت

ارتباط با ما

جستجو

  • اميرالمومنين(عليه السلام): «فضيلت وبرتري عمل به اخلاصي است که در آن است.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «مومن سه نشانه دارد : راستي ،يقين و آرزوي کوتاه »
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «هر کس که سخن خدا را راهنماي خود بگيرد ، به استوارترين راه ها هدايت مي شود نهج البلاغه خطبه 147»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « اگر خلوص داشته باشي به رستگاري مي رسي.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « هر چيزي نيازمند عقل است و عقل نياز به ادب دارد.»

كتاب «اتحاديه ابلهان» نويسنده، جان كندي تول

«وقتي نابغه‌اي حقيقي در دنيا پيدا مي‌شود مي‌توانيد او را از اين نشانه بشناسيد: تمام ابلهان عليهش متحد مي‌شوند.» جاناتان سوئيفت (نويسنده سفرهاي گاليور)

داستان انتشار اتحاديه‌ي ابلهان نوشته‌ي جان کندي تول داستان غريبي است. جان کندي کتاب را در سي سالگي نوشت و بعد از اينکه هيچ ناشري زير بار چاپ آن نرفت به زندگي خود پايان داد. مادرش يازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوييزيانا راضي به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال - 1981جايزه پوليتزر را ربود. شايد بتوان محبوبيت کتاب را با ناطور دشت سلينجر مقايسه کرد.

ايگنيشس جي رايلي، قهرمان داستان، يک متخصص قرون وسطا است که تمام دنيا را از دريچه‌ي کتاب تسلاي فلسفه‌ي بوئتيوس، فيلسوف قرون وسطايي، مي بيند. تمام زندگي اش فلسفه بافي است و انزجار از جامعه‌ي آمريکا.  او که يک دن کيشوت امروزي است، وادار مي شود از خلوت خود بيرون بيايد و با جامعه اي که از آن متنفر است روبه‌رو شود و به شيوه‌ي ديوانه‌وار خود با آن بستيزد. بسياري از منتقدان، اتحاديه ابلهان را بزرگ‌ترين رمان کمدي قرن مي‌دانند.

رمان اتحاديه‌ي ابلهان توسط پيمان خاکسار به فارسي ترجمه شده و نشر چشمه آنرا منتشر کرده است.2012-2004 @ حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم محفوظ است