نشريه

آثار - منابع

عضويت

ارتباط با ما

جستجو

  • اميرالمومنين(عليه السلام): «فضيلت وبرتري عمل به اخلاصي است که در آن است.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «مومن سه نشانه دارد : راستي ،يقين و آرزوي کوتاه »
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «هر کس که سخن خدا را راهنماي خود بگيرد ، به استوارترين راه ها هدايت مي شود نهج البلاغه خطبه 147»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « اگر خلوص داشته باشي به رستگاري مي رسي.»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): « هر چيزي نيازمند عقل است و عقل نياز به ادب دارد.»

يازدهمين جلسه هيئت مديره انجمن علمي مطالعات اجتماعي حوزه برگزار گرديد

يازدهمين جلسه هيات مديره انجمن علمي مطالعات اجتماعي در تاريخ 97/10/1 به ميزباني رئيس مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران برگزار شد

حاضرين در جلسه: 
از طرف انجمن: حجج اسلام آقايان خيري، يوسف زاده، بستان، ابراهيمي پور، رباني، لطفي، يونسي و سرکار خانم نيکوئيان.
از طرف مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران: حجت الاسلام دکتر بهجت پور رئيس مرکز، حجت الاسلام حصاري معاونت پژوهشي مرکز، جناب آقاي برگستان مديرکل دانش آموختگان به نمايندگي از معاونت فرهنگي مرکز

 غائبين جلسه: حجج اسلام آقايان پارسانيا، مريجي و آقاي فتحياهم  مطالب مطرح شده در جلسه:

حجت الاسلام خيري:
1.  شرح فعاليت انجمن  و مهم‌ترين برنامه‌هاي انجام‌شده  و در شرف انجام  و همچنين ظرفيت‌هاي انجمن جهت همکاري

حجت الاسلام حصاري:
2.  درختواره‌هاي رشته يا گرايش‌هايي که مي‌تواند معطوف به حوزه جنسيتي و  متناسب با نياز و انتظاري که از حوزه خواهران باشد 
3.  اعلام آمادگي در بحث کرسي‌ها و نشست‌ها و واقعاً علاقه‌مند هستيم که از اساتيد انجمن در سراسر کشور براي طلاب استفاده کنيم و مي‌خواهيم از ظرفيت علمي قم به نفع حوزه‌هاي شهرستان‌ها استفاده کنيم و اين يک سياست راهبردي براي ما هست.
4.  راهنمايي پايان‌نامه‌ها 
5.  هدايت هسته‌هاي پژوهشي و خروجي علمي پژوهشي گرفتن از اين‌ هسته ها يکي از فرصت‌هايي هست که اساتيد انجمن مي توانند در اين زمينه فعاليت خوبي داشته باشند

آقاي برگستان:
6.  برگزاري دوره‌هاي مجازي براي طلاب سطح 2 و اعطاي مدرک پودماني با همکاري انجمن علمي مطالعات اجتماعي
7.  در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي در ? استان در حال فعاليت هستيم که با توجه به حضور علمي انجمن مي‌شود در مسئله شناسي و رصد پيشيني، ارائه راهکارها براي آسيب‌ها، و رصد پسيني مي‌تواند خيلي مؤثر و کمک‌کننده باشد. 
8.  در مورد برگزاري دوره‌هاي تمهيديه کاملاً آمادگي وجود دارد و با سرکارخانم نيکوئيان هم صحبت شده است ، که مي‌توان با انجمن همکاري کرد.
حجت الاسلام بستان:
9.  بازنگري درس‌هايي که خواهران بايد بگذرانند قبلاً هم صحبتي شد که نياز داريم به بحث‌هايي که رويکرد حل مسئله‌اي دارد و فراتر از بحث‌هاي صرفاً نظري مثل آموزش‌هاي تخصصي‌تر براي کساني که درگير مسائل آسيب‌هاي اجتماعي هستندحجت الاسلام رباني:
10.  برگزاري کارگاه‌ها و دوره‌هايي براي ارتقاي مباحث اجتماعي در حوزه‌هاي خواهران(شهرستان‌ها و قم). 
11.  تبيين مدلي براي مباحث اجتماعي زنان

حجت الاسلام بهجت پور: 
12.  اگر انجمن بتواند پيشنهاد‌هايي براي مدارس از نظر مهارتي و آموزشي و يا بصورت دوره‌ اي داشته باشد ما آن‌ها را در اختيار مدارس قرار دهيم تا مدارس با دفتر انجمن تماس گرفته و با اساتيد مربوطه هماهنگ شوند.(اين يک فرصت هست).
13.  درست نيست دو انجمن مطالعات اجتماعي زنان و مردان داشته باشيم درست اين هست که اين‌ها در حوزه هم ديگر را ببيند و هم‌افزا باشند
14.  ما حاضريم اين 190 واحد را خدمتتان تقديم کنيم تا روي آن بحث و بررسي شود و در اين بخش هرچه دوستان انجمن ما را کمک کنند ما استقبال مي کنيم.

حجت الاسلام ابراهيمي پور:
15.  انجمن نياز به طلبه‌ها براي کارهاي اجتماعي دارد و هم حوزه‌ها نياز به اساتيد دارند. ضمن اينکه متأسفانه انحراف‌هاي بنيادي در  نگاه ويژه به مسائل زنان با گرايش‌هاي طلاب بعضاً به نظريات پست‌مدرن و غربي در رساله‌ها، مي‌تواند کاملاً لغزنده باشد که از اساتيد براي جلوگيري از اين مشکلات مي‌توان استفاده کرد و دست نياز دراز کردن از طرف هر دو مرکز و دوسويه باشد و يک‌طرفه نباشد.


2012-2004 @ حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم محفوظ است